Smokie – Midnight Delight (remastered)

Midnight Delight

W latach 70. brytyjski zespół Smokie był równie popularny na całym świecie, co Abba czy Boney M. Sławę ugruntował im przebój „Living Next Door to Alice”, ale najważniejszy był rok 1982. Wtedy wyszły dwie płyty – „Strangers in Paradise” oraz opisywany tutaj „Midnight Delight”, który został niedawno poddany remasteringowi.

Album ten został nagrany dla niemieckiej wytwórni Repertoire Records, a kapelę tworzyli wtedy: Chris Norman (wokal, gitara rytmiczna), Alan Silson (gitara prowadząca), Terry Uttley (gitara basowa oraz Pete Spencer (perkusja). Czy mimo lat jest czego słuchać? Jak najbardziej. Otwierające całość „Warm Nights with You” zaczyna się delikatnymi wejściami gitary, by weszła perkusja z falującą gitarą elektryczną, by w refrenie doszły oklaski, a wokale się nałożyły na siebie. Przejścia są przyjemne, dźwięk przestrzenny i czysty, a gitary grają po prostu pięknie.

Najlepiej w zestawie bronią się ballady, zdominowane przez akustyczne gitary jak „Hiding from the Night” (w tle odzywają się sporadycznie klawisze) czy „One More for The Road” (wsparcie fortepianu i chóralny refren). Czuć tutaj ducha lat 80., zdradzanego przez wykorzystane tutaj syntezatory oraz specyficzne brzmienie gitary, które pasuje tylko dla tego okresu.

Z dzisiejszej perspektywy mogą drażnić chórki (tytułowy utwór), ale jedno się nie zmieniło – to nadal chwytliwy, przebojowy materiał. Wystarczy posłuchać takich utworów jak „Number on My Wall” czy skręcającego w stronę reggae „Time of Your Life”, by się o tym przekonać. Być może klawisze z dzisiejsze perspektywy są archaiczne, a wokal Normana na tyle przyzwoity, by nie irytował („You’re a Lady”). Jedno jednak się nie zmieniło – „Midnight Delight” to zwyczajnie dobry, pop-rockowy album z czasów, wytrzymujący próbę czasu.

7/10


Kategoria:
Tagi: ,
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek6 Gwiazdek7 Gwiazdek8 Gwiazdek9 Gwiazdek10 Gwiazdek
(1 oceny, średnia: 8,00 na 10)
Loading...